اختصاصی؛

حسین احمدی، سخنگوی مجمع ایثارگران گفت: در روند فعالیت های جاری حزب مجمع ایثارگران در جریان برگزاری انتخابات داخلی، شورای مرکزی آقای مرتضی صارمی، از اعضای محترم این شورا را به اتفاق آراء به عنوان رئیس جدید هیئت اجرایی حزب انتخاب کرد.

 

حسین احمدی، سخنگوی حزب مجمع ایثارگران، در گفت وگو با «صبح ما» گزارشی از جلسه خردادماه شورای مرکزی این حزب ارائه کرد که در ادامه می آید.

احمدی گفت: به طور معمول در ابتدای جلسات شورای مرکزی حزب، مهمترین اخبار و رویدادهای جاری میان اعضای حاضر بررسی می شود. اعضای شورا، به دلیل نافرجامی امور و افول کشور به ویژه در عموم بخش های عرصه داخلی و مواضع منفعلانه در عرصه بین الملل، به خصوص در مورد اخیر نحوه مواجهه با طالبان و امثالهم، برای ملت شریف ایران تاسف خوردند.

وی افزود: در جلسه اخیر شورای مرکزی، همچنین در مورد ابربحران های زیست محیطی کشور و خصوصا بحران آبی و بی توجهی به پیشنهادهای کارشناسان امر در جهت اقدامات پیشگیرانه، گزارش هایی ارائه شد. این ابربحران البته سراسری بوده و در سیاست های بین المللی، منطقه ای و در تمامی مرزها از جمله عراق و ترکیه نیز از اهمیت روزافزونی برخوردار است. اما از دیرباز آب های رود هیرمند به دریاچه هامون که دریاچه‌ای مشترک میان افغانستان و ایران است، می‌ریخته و درواقع رود بزرگ هیرمند از رودهای پرآب افغانستان و آسیا سرچشمه می گرفته که سالانه میلیاردها متر مکعب آب در آن جریان می‌یابد. اما می بینیم که پروژه ساخت سد بخش آباد در ولایت فراه افغانستان، که هم مرز با ایران است و پیش از این متوقف شده بود، مجدد از سر گرفته شده است و در آینده نزدیک، این بحران اگر به صورت مسالمت آمیز یا با اقتدار لازم برای حفظ سهم ایران حل نشود، تشدید خواهد شد.

احمدی بیان کرد: از آنجا که دولت ایران در قبال طالبان، ضعیف عمل نموده و حتی در برخی مواضع با ایشان همسویی و همراهی کرده است، اینک از منافع ملی و سهم آبی در مرزهای سیستان و بلوچستان بازمانده است و با سیاست ها و حکمرانی غلط، موجب شده که رئیس جمهور کشوری با عظمت ایران، این گونه آبروی کشور را با اعلام مواضعی صوری و فاقد اقتدار بین المللی به سخره بگذارد.

سخنگوی مجمع ایثارگران گفت: اعضا از کشته شدن مرزبانان و سربازان میهن و جان های عزیزی که با بی مبالاتی مسئولان از دست رفته اند، بسیار متاثرند و به خانواده های شریف و رنج دیده ایشان تسلیت و تعزیت می گویند. از سوی دیگر، همچنین حاضرین از تبعات اخبار اقتصادی و آمارهای ناامید کننده درباره تورم دو رقمی، طبق اعلام رسمی دولت و تورم سه رقمی طبق آمارهای غیر رسمی کارشناسان اقتصادی، تأسف و دل نگرانی خود را برای اقشار ضعیف جامعه ابراز کردند.

او ادامه داد: مع الأسف گزارش ها و تحلیل های دریافتی از کارشناسان اقتصادی حاکی از آن است که آمار فقر و گرسنگی رو به فزونی گذاشته و با ملموس شدن شاخص تورم برای اقشار مختلف و عموم مردم، این معضل اساسی قابل چشم پوشی نیست. تورم به طرز آشکاری در زندگی روزانه مردم و تهیه مایحتاج ضروری و هزینه های آنها، به ویژه در بخش هایی چون اجاره مسکن خانوارها و… قابل مشاهده است و هزینه هایی از این قبیل، بیش از پیش، فشارهای انباشته شده ناشی از رکود تورمی را به فعالیت های نیمه جان مولدین وارد می کند.

وی بیان کرد: مجمع ایثارگران به ارکان نظام حاکمیتی هشدار می دهد که رشد سر به فلک کشیده شاخص تورم، برای آرامش و امنیت آتی کشور و مردم تهدید آمیز است و تأسف برانگیز تر آن که، ما با مسئولین و کارگزارانی از خود متشکر روبرو هستیم و رسانه رسمی کشور نیز به جای بازگویی مشکلات و مصائب مردم و دعوت از کارشناسان دلسوز و البته منتقد این شیوه حکمرانی، عملاً  با کذب گویی در مورد آمارها، در حال نمک پاشیدن به زخم های مردم است!

سخنگوی مجمع ایثارگران در پایان گفت: در روند فعالیت های جاری حزب مجمع ایثارگران در جریان برگزاری انتخابات داخلی، شورای مرکزی آقای مرتضی صارمی، از اعضای محترم این شورا را به اتفاق آراء به عنوان رئیس جدید هیئت اجرایی حزب انتخاب کرد.