انجمن شاعران در این مدت تحت فشارهایی چون قطع بودجهٔ حمایتی وزارت ارشاد، عدم پاسخ‌گویی به مکاتبات انجمن برای رسیدگی به اموری که طبق توافق‌نامه فی ما بین به عهده شهرداری منطقه است، و اخیرا ابلاغ اخطاریه‌های مکرر برای تخلیه فوری ملک خانه شاعران ایران، قرار گرفته است.

 

در پی کناره‌گیری دسته جمعی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دفتر شعر جوان،  فاطمه راکعی مدیرعامل انجمن شاعران نیز با انتشار بیانیه‌‌ای کناره‌گیری خود را از ادامه فعالیت در انجمن شاعران ایران اعلام کرد.
متن بیانیه به صورت زیر است
:

«به نام خداوند جان وخرد»

بیش از ربع قرن تلاش فرهنگی در حوزهٔ شعر و ادب، در کنار بزرگانی چون استاد مشفق کاشانی، استاد محمود شاهرخی، دکتر قیصر امین پور و دیگر شخصیت‌های برجستهٔ شعر امروز در انجمن شاعران ایران، برای من فرصتی عظیم و عزیز بود،  برای تنفس بیداری و آگاهی و حرکت و تلاش بی‌وقفه برای نیل به اهداف عالی فرهنگی و ادبی ، که ثمرهٔ آن را در کارنامه درخشان انجمن و نیز فضای پویای شعر امروز ایران شاهدیم و خدا را برای این نعمت بسیار شاکرم.
گرچه در طول این سالها، با آمدن و رفتن دولت‌ها و تغییر در مدیریت‌های فرهنگی ، هم‌چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری، به طور مکرر این نهاد فرهنگی دست‌خوش بی‌مهری قرار گرفته است، اما متاسفانه، در حال حاضر این بی‌مهری به اوج خود رسیده و در قالب نوعی نادیده انگاری و بی‌حرمتی آشکار ظهور و بروز یافته است. انجمن شاعران در این مدت تحت فشارهایی چون قطع بودجهٔ حمایتی وزارت ارشاد، عدم پاسخ‌گویی به مکاتبات انجمن برای رسیدگی به اموری که طبق توافق‌نامه فی ما بین به عهده شهرداری منطقه است، و اخیرا ابلاغ اخطاریه‌های مکرر برای تخلیه فوری ملک خانه شاعران ایران، قرار گرفته است، که حاکی از تصمیم قطعی نهادهای ذی‌ربط  به پایان دادن فعالیت‌های انجمن شاعران است. مسئولان فعلی شهرداری در حالی دستور تخلیه ملک مزبور را صادر کرده‌اند که با عنوان «خانه شاعران ایران» از دو دهه و اندی پیش، طی توافق نامه های رسمی از سوی شهرداری جهت فعالیت‌های فرهنگی در اختیار انجمن قرار داده شده و بر اساس آخرین توافق‌نامه می‌بایست تا سال ۱۴۰۷ در اختیار انجمن باشد.  همه تلاش اینجانب در این مدت به عنوان مدیرعامل، معطوف به حفظ کیان این نهاد و امکان ادامه فعالیت مستقل آن در جهت ارتقای فرهنگی و اعتلای شعر فارسی بوده و تمام اهتمام خود را برای درک ارزش و اهمیت و حفظ شان و جایگاه این نهاد توسط مسئولین ذی‌ربط به عمل آورده‌ام. با کمال تاسف، به دلیل بی‌نتیجه ماندن این تلاش‌ها، و عدم امکان اداره امور انجمن در این شرایط، کناره‌گیری خود را از مدیرعاملی انجمن شاعران ایران اعلام می‌دارم.