در گفت و گو با صبح ما؛

سخنگوی مجمع ایثارگران گفت: در انتخابات ریاست جمهوری بخشِ فرا‌شورای نگهبانی هم ممکن است نقطه‌نظرها و دیدگاه‌هایی داشته باشند که آن هم تعیین کننده است.

 

میرزایی نیکو، سخنگوی حزب مجمع ایثارگران، در گفت وگو با صبح ما در تحلیل فضای انتخاباتیِ کشور و رویکردِ شورای نگهبان  در بررسی صلاحیت های کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: بعید می‌دانم رفتار و منش شورای نگهبان تغییر کرده باشد.

وی ادامه داد: احتمال دارد شورای نگهبان همان رویکردی را که در انتخابات مجلس یازدهم پیش گرفت و همه را رد صلاحیت کرد و تقریبا هیچ رقیبی باقی نگذاشت را در انتخابات ریاست جمهوری هم پیش بگیرد  چراکه تغییری در رویکرد شورای نگهبان اتفاق نیفتاده است.

سخنگوی حزب مجمع ایثارگران اظهار کرد: البته در انتخابات ریاست جمهوری بخشِ فرا‌شورای نگهبانی هم ممکن است نقطه‌نظرها و دیدگاه‌هایی داشته باشند که آن هم تعیین کننده است.

وی افزود: بارها نشان داده شده که شورای نگهبان کسی را رد کرده اما با وساطت رهبری تائید صلاحیت شده است؛ نمونه‌ی آن هم دکتر معین است. البته عکس این موضوع هم ممکن است اتفاق بیفتد.

میرزایی نیکو گفت: تا زمانی که اوضاع این گونه است همیشه تیغ نظارت استصوابی برقرار خواهد بود مگر اینکه رویکرد جدیدی به وجود آید و مسئولان دلشان برای صندوق رای و نظر مردم بسوزد و اراده‌ای برای تغییر این روش به وجود آید. مثل اتفاقی که برای آقای خاتمی افتاد. البته آن زمان آقای خاتمی مورد خاصی نداشتند تا رد صلاحیت شوند.

او تاکید کرد: به هر حال در حال حاضر شورای نگهبان به مستمسکی نیاز ندارد و به راحتی می‌تواند هر آنچه را که می‌خواهد اجرا نماید.