آذر منصوری گفت: باور به اصل ایران برای همه ایرانیان اقتضا می کند که حاکمیت ضمن تلاش برای حفظ وحدت و یکپارچگی بین اقوام و مذاهب مختلف  کشور، تبعیض های موجود علیه همه شهروندان را رفع کند.

 

آذر منصوری، دبیر کل حزب اتحاد ملت در تماس تلفنی با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی مراتب تسلیت و همدردی خود و اعضای حزب اتحاد را با هموطنان بلوچ به سبب جان‌باختن نزدیک به صد تن از عزیزان بلوچ در فاجعه کشتار جمعه سیاه زاهدان ابراز کرد.

آذر منصوری در این تماس ضمن آرزوی سلامتی و صحت برای جناب مولوی عبدالحمید حضور ایشان و سایر بزرگان و مراجع اهل سنت در سیستان و  بلوچستان را نقطه ثقل اطمینان از عدم اوج‌گیری خشونت و محور ثبات و آرامش در منطقه دانست و تاکید کرد وظیفه حکومت و نهادهای امنیتی و قضایی ریشه‌یابی این رخداد دلخراش و یافتن آمران و عاملان کشتار نمازگزاران مظلوم بلوچ و مجازات آنان است.  تعلل حکومت در این مهم و اعمال رفتارهای تحریک‌کننده و تبعیض‌آمیز آثار مخربی بر دامن زدن به خشم و خشونت در منطقه خواهد داشت.

دبیر کل حزب اتحاد در این تماس ابراز داشت سیستان و بلوچستان پاره تن ایران است و قلب همه ایرانیان برای این منطقه و مردمانش می‌تپد و برادران و خواهران بلوچ خود را مرزبانان تاریخی ایران می‌دانند و پیش از هر مدعی دیگری با اشرار تجزیه‌طلب مرزبندی دارند. اتهامات ناروا به هموطنان بلوچ ما توجیه پذیرفته شده‌ای برای اعمال سرکوب و خشونت در منطقه نیست.

منصوری در پایان تاکید کرد باور به اصل ایران برای همه ایرانیان اقتضا می کند که حاکمیت ضمن تلاش برای حفظ وحدت و یکپارچگی بین اقوام و مذاهب مختلف  کشور، تبعیض های موجود علیه همه شهروندان را رفع کند.

مولوی عبدالحمید نیز در این تماس ضمن تشکر از دبیر کل حزب اتحاد به جهت ابراز همدردی گفت: ما شرایط سختی را در منطقه می گذرانیم و متاسفانه این فاجعه موجب کشته شدن بسیاری از مردم مظلومی شد که برای اقامه نماز آمده بودند.  تلاش ما این است که بتوانیم ندای مظلومیت این مردم را به گوش مسئولان برسانیم و کسانی که دست به این جنایت زدند هم باید نسبت به این عمل خود پاسخگو باشند تا  آرامش به منطقه باز گردد.

 

منبع: امتداد