فیس بوک سیاست خود را در قبال اعلام زودهنگام پیروزی سیاستمداران آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری تغییر داده است، زیرا ادعاهای جعلی درباره نتایج همچنان به طور گسترده گسترش می یابد.

 

به گزارش صبح ما به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ روز چهارشنبه 4 نوامبر پیش از موعد اعلام کرد که پیروز انتخابات است. درحالی که هنوز آرای بسیاری در ایالت های مختلف شمارش نشده باقی مانده بود.

در همین راستا، فیس بوک سیاست خود را در قبال اعلام زودهنگام پیروزی سیاستمداران آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری تغییر داده است، زیرا ادعاهای جعلی درباره نتایج همچنان به طور گسترده گسترش می یابد. این غول شبکه های اجتماعی پیشتر گفته بود که تبلیغات سیاسی را که قبل از اعلام نتیجه نهایی انتخابات، رد می کند و پست های سیاستمداران هر دو حزب را که ادعا می کنند در انتخابات سراسر کشور پیروز شده اند، قبل از شمارش کل آرا علامت گذاری می کند.

فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام کرد: «این بسیار مهم است که مردم اطلاعات دقیقی در مورد نتایج انتخابات داشته باشند. به همین منظور، ما در حال گسترش اعلامیه های زودرس پیروزی خود هستیم تا برای افراد و حتی فراتر از نامزدهای ریاست جمهوری اعمال شود. ما این موارد را در سطح دولت و به طور کلی اعمال خواهیم کرد.

این شرکت قبلاً به وال استریت ژورنال گفته بود كه سیاست موجودش فقط برای نتایج كلی انتخابات آمریكا اعمال می شود، نه هر ایالت. همچنین آن زمان گفت كه برنامه اش “رسیدگی به اعلام پیروزی زود هنگام درخصوص نتیجه نهایی مسابقه ریاست جمهوری” است اما “برای پست های دیگر از برچسب هایی استفاده می كند كه مردم را به مركز اطلاع رسانی رأی گیری هدایت خواهد کرد. ”

اعضای تیم آقای ترامپ در تعدادی از ایالات نزدیک میدان نبرد، از جمله پنسیلوانیا و مین، پیروزی را اعلام کرده بودند. از آن زمان آرای مین به جو بایدن دموکرات رسید، در حالی که پنسیلوانیا هنوز شمارش رای را پایان نداده است. در حال حاضر، تنها بررسی کننده واقعیت تحت چنین ادعاهایی جعبه اطلاعاتی فیس بوک است که می گوید: “نتایج نهایی ممکن است متفاوت از شمارش اولیه آرا باشد، زیرا شمارش آرا برای روزها یا هفته ها پس از بسته شدن رای گیری ادامه خواهد داشت.” بنابراین علامت گذاری ها صریحاً ادعای رئیس جمهور را نادرست نمی خواند.

فیس بوک تنها سایت رسانه های اجتماعی نیست که برای مقابله با گزارش های جعلی پیروزی در طول انتخابات ریاست جمهوری تلاش می کند. در توییتر نیز، دونالد ترامپ به دروغ خود را در پنسیلوانیا، جورجیا و کارولینای شمالی پیروز اعلام کرده بود. این در حالیست که در زمان نوشتن آن مطلب، هیچ یک از این ایالت ها هنوز فراخوانی نشده اند. همچنین کاربران YouTube که به دنبال نتایج مستقیم انتخابات ریاست جمهوری بودند، با اطلاعات نادرستی روبرو شدند.

هشت نتیجه از 20 نتیجه برتر این شبکه هنگامی که کاربران برای “نتایج انتخابات ریاست جمهوری LIVE 2020” را جستجو می کردند، اطلاعات نادرستی ارائه می دادند، بسیاری از آنها نقشه انتخاباتی را به اشتراک می گذاشتند که نشان می داد پیروزی جو بایدن قطعی و قانونی است، با وجود اینکه انتخابات هنوز پایان نیافته است.

این در حالی است که این شرکت گفته است منابع خبری “معتبر” مانند CNN و Fox News را در نتایج جستجو ارتقا می دهد.یوتیوب گفت:”پس از بررسی دقیق، ما در حال حذف پخش جریانی مستقیم هستیم که دستورالعمل های انجمن ما را نقض می کند. ما سیاست های منع هرزنامه، اقدامات فریبنده و کلاهبرداری را تنظیم کرده ایم و همچنان درمورد محتوای مربوط به انتخابات هوشیار هستیم. “