سخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان با بیان اینکه پنج کمیته در نهاد اجماع‌ساز پیش‌بینی شد، گفت: اعضای این کمیته‌ها بنابر رأی مجمع عمومی انتخاب شدند و تا هفته آینده اعضای هیأت رئیسه این کمیته‌ها اعلام خواهد شد.

آذر منصوری در تشریح مصوبات آخرین جلسه نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان،‌ اظهار کرد: چهارمین جلسه نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان علیرغم فشارهای پیدا و پنهانی که در تشکیل این نهاد وجود داشته و دارد، برگزار شد و در این جلسه ضمن بحث و گفت‌وگو در خصوص چگونگی و نوع عمل به آیین نامه مصوب نهاد اجماع‌ساز ،‌ اعضای کمیته‌های پنج گانه این نهاد با رأی مجمع عمومی انتخاب شدند.

سخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان افزود: با توجه به مأموریت و اهدافی که این نهاد در انتخابات پیش رو و در فضای سیاسی کشور دنبال می‌کند، پنج کمیته در نهاد اجماع‌ساز پیش‌‎بینی شد؛ کمیته «استان‌ها» مأموریت هماهنگی بین اصلاح‌طلبان استان‌ها و ایجاد اجماع حداکثری بین آنها را دنبال می‌کند؛‌ کمیته «پایش و داوری» عملکرد نمایندگان فعلی اصلاح‌طلبان که در نهادهای انتخاباتی حضور دارند و به عنوان اصلاح‌طلب در موقعیت‌های اجرایی حضور دارند را بررسی، ارزیابی و داوری می‌کند؛ قطعاً‌ همه موارد به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد شد و همچنین وظیفه پایش و داوری عملکرد اعضا نهاد اجماع‌ساز نیز برعهده این کمیته است.

وی ادامه داد: کمیته «راهبرد و برنامه‌ریزی» که عمده مأموریت آن تدوین سازوکارهای شفاف و دموکراتیک برای انتخاب نمایندگان در انتخابات است. کمیته «سیاسی» که مأموریت و وظیفه اصلی آن بررسی شرایط وضعیت فرهنگ سیاسی اجتماعی کشور است و به دلیل انسجام حداکثری در بین مجموعه اصلاح‌طلبان شکل گرفته است. کمیته «رسانه» که مأموریت سنگین پوشش رسانه‌ای این نهاد را با هماهنگی سخنگو بر عهده دارد که پر کردن خلأهای رسانه‌ای امروز باید مدنظر قرار گیرد.

منصوری بیان کرد: اعضای این کمیته‌ها بنابر رأی مجمع عمومی انتخاب شدند و تا هفته آینده اعضای هیأت‌رئیسه این کمیته‌ها انتخاب می‌شوند که در جلسه آینده اعلام خواهد شد.

وی درخصوص تأیید نام «نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان» توسط وزارت کشور نیز گفت: ما پیگیری‌هایی برای نام نهاد اجماع‌ساز انجام دادیم که نام قبلی توسط وزارت کشور معارض دانسته شد و آن را تغییر دادیم و برای احتیاط سه نام به وزارت کشور پیشنهاد دادیم که بهانه‌ای برای نام این جبهه وجود نداشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطر نشان کرد: «جبهه اصلاح‌طلبان »، «جبهه هماهنگی اصلاح‌طلبان ایران» و «جبهه اصلاحات ایران» به وزارت کشور پیشنهاد شده است و منتظر هستیم ببینیم که معارضی در وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب نداشته باشد. البته طبق قانون تشکیل جبهه به تأیید و تصویب نیاز ندارد و تنها اگر نام معارض باشد، باید نام تغییر یابد و بر مبنای قانون احزاب این نهاد تشکیل خود را به وزارت کشور اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های حقوقی برای رفع شدن موانع و فشارهای غیرقانونی درباره عملکرد این نهاد در حال انجام است، افزود: فشارهای پیدا و پنهان بر نهاد جمعی اصلاح‌طلبان که یک جریان سیاسی فعال، پویا و شناسنامه‌دار است، در تعارض با بحث مشارکت حداکثری و اهمیت مشارکت مردم در انتخابات است.

منبع: ایلنا