رئیس‌جمهور سابق آمریکا طی اظهاراتی در میان هم‌حزبی‌های خود گفت: قصد ندارم حزب جدیدی را در آمریکا تاسیس کنم.

 

دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی خود پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش و باخت در مقابل جو بایدن، رقیب دموکرت خود در انتخابات ۲۰۲۰ در نشست حزب جمهوری خواه در اورلاندوی ایالت فلوریدا گفت: قصد ندارم در آمریکا حزب جدیدی را تاسیس کنم.

وی با تاکید بر اینکه قصد ترک حزب خود را ندارد و در میان جمهوری خواهان خواهد ماند گفت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در آمریکا می شوم و برای سومین بار دموکرات‌ها را شکست می‌دهم.

ترامپ خطاب به هم حزبی‌های خود گفت: ما با یکدیگر یک سفر باورنکردنی را آغاز کردیم و در حال حاضر نیز در میانه یک مبارزه تاریخی برای آینده آمریکا هستیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه به اشاره به اقدامات جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰ اظهار کرد: بایدن آمریکا را از یک کشوری که در جایگاه اول بود به آخرین کشور تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: نخستین ماه فعالیت بایدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا جزو فاجعه بار‌ترین ایام فعالیت هر رئیس جمهوری بوده است.

ترامپ گفت: باید بگوییم که جو بایدن، در حفاظت از امنیت آمریکا شکست خورده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به اقدامات دولت خود در زمینه واکسن کرونا گفت: ما اقداماتی را در زمینه دستیابی به واکسن کرونا انجام دادیم که دولت بایدن قادر نیست آن را طی ده سال انجام دهد.

وی در ادامه افزود: این دولت من بود که موفق شد به واکسن کرونا دست یابد و آن را برای استفاده عموم در دسترس قرار دهد.

ترامپ در ادامه به ملغی کردن طرح احداث خط انتقال نفت، از سوی بایدن اشاره کرد و گفت: این امر سبب شد تا در یک روز ۴۲ هزار فرصت شغلی از بین برود. من قیمت نفت را حفظ کرده بودم، اما با این کار شهروندان ما باید مالیات افزایش قیمت نفت را نیز پرداخت کنند.

رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر ادعا‌های انتخاباتی خود را تکرار کرد و نظام انتخاباتی این کشور را زیر سئوال برد. او در این‌باره گفت: باید در نظام انتخاباتی کشور اصلاحاتی فراگیر صورت گیرد تا صحت انتخابات را تضمین کند.

وی همچنین تاکید کرد: نظام انتخاباتی کشور ما دچار مشکل است و باید آن را اصلاح کرد.

رویترز: ترامپ دوباره به تکرار دروغ‌های انتخاباتی اش پرداخت!

خبرگزاری رویترز در واکنش به اولین سخنرانی دونالد ترامپ پس از خروج از کاخ سفید نوشت: رئیس جمهور پیشین آمریکا در سخنرانی برای هم حزبی‌هایش دوباره دروغ های خود را درباره انتخابات تکرار کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان